Chatbot „Bohém Cestovatel“
Projekt podporuje
Bohemindo, nezisková organizace pro krajany v Indonésii, ve spolupráci s Callindo Vám představuje projekt Whatsapp Chatbot „Bohém Cestovatel“, který je určen pro cestovatele do Indonésie.
Cílem projektu je využít nové technologie pro širokou veřejnost a vytvořit Whatsapp AI Chatbota pro cestovatele a expaty v Indonésii. Chatbot „Bohém Cestovatel“ je schopen zodpovědět československé komunitě nejen obecné informace o Indonésii, ale zahrnout i osobní zkušenosti a doporučení z řad Čechů a Slováků žijících nebo cestujících do Indonésie. Například může doporučit místa a služby, na základě zkušeností ostatních Čechů a Slováků.
Platforma je pravidelně aktualizována a uživatelé také mají možnost nás kontaktovat a navrhnout úpravy nebo doplnění informací prostřednictvím formuláře. Osobní zkušenost a doporučení bude přidanou hodnotou, kterou běžně dostupné AI Chatboty nejsou schopné dodat.
Pro náš projekt AI Whatsapp Chatbota připravujeme další dvě sekce, na kterých v současné době pracujeme:
– Expati v Indonésii (in progress): Chatbot zaměřen na československou komunitu žijící v Indonésii bude schopen odpovědět na specifické otázky Čechů a Slováků, kteří pobývají dlouhodobě v Indonésii.
– Business (in progress): Chatbot, který bude zodpovídat otázky ohledně businessu. Chatbot bude schopen zodpovědět otázky ohledně zakládaní a provozování businessu v Indonésii. Kromě obecných odpovědí, bude schopen zodpovědět i různé otázky, které jsou spojeny s businessem mezi Indonésií a ČR.
Chatbot byl vytvořen ve spolupráci s firmou Callindo, která se specializuje na modernizaci komunikace se zákazníky. V projektu budou využity nejmodernější AI technologie, včetně ChatGPT a pokročilé automatizace, aby byla zajištěna vysoká úroveň interakce. Tento projekt je součástí snahy Callindo přispět k rozvoji komunit a zlepšení zákaznických služeb.
Na projektu s námi spolupracují ambasadoři, dobrovolníci a znalci Indonésie, kteří se s ostatními cestovateli do Indonésie mají chuť podělit o svoje zkušenosti, znalosti a tipy. Celý projekt je neziskový a ambasadoři nejsou za svoje příspěvky nijak odměňováni.
Aktuální verzi našeho Whatsapp bota si můžete vyzkoušet zde.
Ambasadoři Chatbota Bohéma Cestovatele
Filip Altman
Filip už několik let žije na ostrově Bali, kde našel svůj druhý domov. Bali ho okouzlilo svou pohodou a přátelskými lidmi. Tento tropický ráj mu umožnil skloubit práci a životní styl, který ho naplňuje. Rád se věnuje objevování méně známých míst na ostrově, poznávání místních tradic a sdílení těchto zážitků s ostatními.
Baliexploring
Olga Fadli Pětivoká
Indonésie Olgu pohltila hloubkou příběhů Wayang a diverzitou. Propojuje mezikulturní prostředí s inovativními přístupy k rozvoji kreativní ekonomiky a ekologie pobřeží. Je kreativní koučka a lektorka indonéštiny a češtiny pro cizince. Pedagog a technolog kreativních a designových stavebních předmětů. Performerka indonéského umění a Pencak Silat.
Prof. Ing. David Herák, Ph.D.
Prof. Ing. David Herák, Ph.D. je proděkan pro mezinárodní vztahy a profesor na Katedře mechaniky a strojnictví ČZU v Praze. Zaměřuje se na aplikaci zemědělských technologií v tropických oblastech a rozvoj digitálního zemědělství. Více než 20 let se podílí na vědeckých projektech zaměřených na zpracování zemědělských produktů zejména v Indonésii, ale i v dalších zemích jako například Kambodža, Etiopie nebo Turecko. Koordinuje letní školy v Indonésii a je hostujícím profesorem na mezinárodních univerzitách. Je členem Evropské fyzikální společnosti a České akademie zemědělských věd, a působí v redakčních radách vědeckých časopisů. Také hodnotí projekty pro národní akreditační úřad a Radu pro výzkum, vývoj a inovace. Facebook
Petr Hindrich
Petr Hindrich se v Indonésii usadil v roce 2009 kvůli zálibě v surfování a o pět let později založil neziskovou organizaci Yayasan Green Books Indonesia zaměřenou na environmentální výchovu. Spolupracuje se školskými úřady a základními školami, vyvíjí vzdělávací programy a školí učitele. Největší dopad má program zaměřený na snížení spotřeby jednorázových plastů a třídění odpadu – Program Sekolah Nol Sampah. Petr žije na Bali, kde s javánskou manželkou vychovává syna Rimbu.
Nicolle Karešová
V Indonésii strávila 10 let, vyrostly zde její tři děti. Celá léta se s rodinou snažili intenzivně poznávat tuto krásnou zemi, navštívili místa známá i hodně vzdálená. Indonésie je její druhý domov a vždycky se sem bude se svou rodinou ráda vracet. S její rodinou jsou nadšení cestovatelé, aktivní potapěči, chodí po horách, jezdí na kole, děti propadly surfování. V Jakartě Nicolle využila možnost stat se dobrovolným průvodcem v národním muzeu a proniknout tak vice do hloubky historie této fascinující země. Těší se na sdílení zážitků i zkušeností z každodenního života. Mnoho poznatků sdílí na stránkách Jakartaexpats.
Kamil Krč
Kamil je bývalým vojákem z povolání. Svou první návštěvu Indonésie uskutečnil v roce 2014. Od té doby se mu vryla do paměti. Mezitím navštívil přes 50 zemí světa, aby zakusil taky podmínky jiných kultur a tradic. V minulosti vytvořil na Bali projekt na pomoc lokálním obyvatelům, se kterýma nyní také tráví nejvíce času. V současné době se věnuje tématu úrovně kvality života v zahraničí mimo ČR. Na Bali propojuje lidi s podobnými aktivitami. Svým životním příběhem se snaží motivovat ostatní nebát se v životě dělat velká rozhodnutí.
Instagram
Tomáš Ouhel
Tomáš Ouhel vystudoval religionistiku na Univerzitě Pardubice a mezinárodní rozvojová studia na Univerzitě Palackého. Žije střídavě v Čechách a Indonésii, kde se věnuje ochraně biodiverzity a podnikání. Působí jako poradce v ZOO Liberec a přednáší na univerzitách. Od roku 2019 je vědeckým pracovníkem na Univerzitě Shyiah Kuala a místopředsedou klimatické komise ASIP v Jižní Koreji.
Facebook
PhDr. Tomáš Petrů, Ph.D
Tomáš Petrů je v Praze působící indonesista a malajista. Je vědeckým pracovníkem Orientálního ústavu Akademie věd ČR. V minulosti založil a vedl Katedru asijských studií na Metropolitní univerzitě Praha (2009-2014). Od roku 2013 přednáší o dějinách, náboženství a politice v jihovýchodní Asii na FF UK. Je spoluautorem knihy Dějiny Indonésie (NLN, 2005) a autorem dvou desítek publikací o Indonésii a Malajsii. Založil popularizační web o jihovýchodní Asii Newmoonsoon. Od r. 2003 působí jako soudní překladatel a tlumočník.
Jana Wolfová
Vystudovala magisterské studium obecných dějin a teorie umění, obor teatrologie na FFUK v Praze. Dva roky studovala v Indonésii na Institutu umění tradiční balijský tanec a stínové divadlo. Od té doby se do Indonésie každoročně vrací. V roce 2006 založila Spolek Kintari foundation, který v Čechách prezentuje kulturu Indonésie a jiných zemí JV Asie a tím získává potřebné finance na podporu vzdělání chudých dětí v Indonésii, kde Kintari provozuje několik škol a školku na Lomboku. S manželem procestovala nejen JV Asii, ale také řadu zemí Afriky, Evropy a Ameriky. V posledních letech se vydávají na dobrodružné cesty po světě i se svými třemi dětmi.
Pro projekt Bohéma Cestovatele stále hledáme nové ambasadory. Pokud byste měli zájem se do projektu zapojit jako ambasador, můžete najít více informací ZDE.
Jak používat Chatbota Bohéma:
Průvodce jak používat Chatbota Bohéma najdete ZDE.
GDPR a zřeknutí se odpovědnosti pro Bohem Chatbot (čeští a slovenští turisté v Indonésii)
Přestože bylo vynaloženo veškeré úsilí k zajištění přesnosti poskytovaných informací, nemůžeme zaručit, že všechny informace jsou aktuální nebo správné. Více detailů najdete ZDE.
Ochrana osbních údajů a GDPR najdete ZDE.
Pokud máte další otázky neváhejte nás kontaktovat na email: info@bohemindo.com
zpět na projekty